Ieekonomēt laiku iepērkoties

Man vēl jāpaspēj tik daudz, jāizlasa pēdējā grāmata, jāpabeidz esošais projekts, jābūt darbā līdz vēlam vakaram, jāizmazgā veļa varbūt, tad vēl es pazaudēju laiku satiksmē. Ah… un tad man vēl aizbraucot mājās ir jāgatavo; bet lai gatavotu man ir jānopērk visi nepieciešamie pārtikas produkti, kas nozīmē vēl vismaz pusstundu vai stundu pavadītu veikalā. Kā lai to visu paspēj?

Dilemma, kas ikvienam no mums, vismaz reizi mūžā ir sagādājusi galvas sāpes. Kādam tā ir ikdienas stresa deva, no kuras vēl aizvien nav izdevies izvairīties. Atbilde stresam un pārāk lielam uztraukumam par visu, ir mēģināt ar to cīnīties. Vienīgais veids kā ar to cīnīties ir darīt kaut ko lietas labā. Ja problēma ir tajā, ka pārāk daudz laika pavadām darot ikdienišķas lietas kā iepirkšanās, tad jāmēģina padarīt procesu efektīvāku, kas galu galā novedīs pie mazāk laika izšķiesta veikalos (verktøy for styling skjegg).

Pirmais svarīgais solis ir piestrādāt pie savas organizētības. Sagatavo ļoti detalizētu iepirkšanās sarakstu, kā arī vienmēr, sagatavojot sarakstu, domā vienu soli uz priekšu, lai rītdien nenākas attapties, skrienot uz veikalu, pēc pakas piena. Kā arī sarakstā lietas no vienas sekcijas saraksti kopā, lai, veikalā esot, nav jāskraida no vienas vietas uz otru un atpakaļ. Apmeklē veikalu, ar kuru esi pazīstams, lai nenākas pavadīt 5 minūtes meklējot graudaugu sadaļu. Pats svarīgākais ir izvēlēties pareizo laiku, kad iepirkties, lai veikals nebūtu pārpildīts, kā arī, ja iespējams, iepazīties ar atlaižu klāstu jau iepriekš, lai veikalā nav jāpavada laiks, pārdomājot, vai tas nepieciešams tuvākajā nākotnē, jo prece ir uz atlaidēm.

Nākamais lielais solis ir kļūt par efektīvu pircēju. Ja tev ir bērni, tad tos labāk atstāt mājās, jo bieži vien veikalā esot ar bērnu, patērējam krietni vairāk laika nekā vēlētos. Ļoti gudra un tajā pašā laikā viegla stratēģija ir izplānot savu ceļu veikalā. Gluži tāpat kā braucot ar mašīnu, mēs izplānojam savu maršrutu iepriekš, to var darīt ar došanos uz veikalu – izplānots maršruts krietni samazina laiku, ko pavadām ceļā. Pērc tikai to, kas ir nepieciešams, tas palīdzēs gan ieekonomēt naudu, gan laiku. Ja nezini, kas ir tas, ko tu vēlies vai tas nav pa ceļam, staigājot gar plauktiem, tad nepatērē laiku domājot par to, ko vēl papildus tev vajag. Dodies uz veikalu paēdis, vai arī paķer kādu uzkodu pirms došanās turp.

Pēdējā svarīgā lieta ir pavadīt pēc iespējas mazāk laika, gaidot rindā pie kases, lai samaksātu. Vispirms ir svarīgi atrast, kura no rindām virzās uz priekšu visātrāk. Ir vērts izvairīties no jaunajiem darbiniekiem, vai kasieriem, kuriem ļoti patīk runāties ar klientiem, jo šīs rindas uz priekšu virzīsies krietni lēnāk. Kad izkārto lietas uz kases lentes, domā jau uz priekšu kādā kārtībā vēlies tās likt savā maisā. Pēdējā laikā pašapkalpošanās kases ir ieguvušas arvien lielāku popularitāti pie mums elektrisk tannbørste. Uz priekšu- laiks to izmantot. Rindas pie pašapkalpošanās kasēm visbiežāk ir visīsākās, bet jāpārdomā, ka tas var neatmaksāties, ja ir daudz lietas, kuras jāsver, jo tas prasa salīdzinoši ilgu laiku.

Ikvienā ikdienas solī ir iespējams ietaupīt kādu no mūsu tik ļoti vērtīgajām sekundēm, tāpēc tas ir jādara. Ir ļoti daudz veidu, kā padarīt iepirkšanos par vienu no visefektīvākajām dienas nodarbēm, bet, ja neatrodas laika pat tam, tad ir vērts aplūkot jaunākās iespējas pasūtīt savu pārtiku internetā.